Утопія

Posted: Червень 13, 2016 in Загальне

                                                                                                                                   

Ouroboros                              Сварг Сіренко 2013.р

“Не варто навіть дивитися на мапу, раз на ній не позначена утопія, бо це та країна на береги якої завжди висаджується людство. А завтра воно озирнеться по сторонам і, побачивши кращу країну, знову піднімає вітрила ” -Оскар Уальд

 Утопія – модель ідеального суспільства. Більшість людей є песимістами коли йдеться про можливість втілення утопії. Причиною цього можливо криється у тому, що комуністи та демократи обіцяли втілення утопії, але без результату.
“Демократія і соціалізм не мають нічого спільного, крім одного поняття – рівність. Але зверніть увагу на різницю: у той час як демократія прагне рівності в свободі, соціалізм прагне рівності в стриманості і рабстві.”
-Алексіс де Токвіль
 Для того, щоб зрозуміти, чому утопії ніколи не були досягнуті, ми повинні дослідити що таке ідеальне суспільство та яким вона має бути. Кожна людина дасть свою відповідь на це питання.
Спочатку необхідно визначити що заважає створенню ідеального суспільства:

1) Енергія – ми не маємо достатньо енергетичних ресурсів для підтримки всіх людей та подолання бідності.
2) Стабільність – ми живемо в дуалістичної світі. Це означає, що завжди будуть конфлікти в нашому світі, на глобальному рівні, а також конфлікти між людьми.  У людини є конфлікти навіть в середині самої себе, що є притаманно дуалістичній природі нашого світу. Конфлікти присутні всюди, тому що кожен хоче щоб реальність вписалась у його критерії та бачення. Всі хочуть щоб саме їх бачення було реалізоване.
3) Гедонізм – люди хочуть бути щасливими, через досягнення певних цілей, подолання труднощів і реалізуючи свої фантазії. Якщо немає жодних проблем, люди будуть створювати собі проблеми. Більшості людей ( психологічно здорових) подобаєтеся коли є якийсь виклик в житті. При відсутності викликів не можна відчути тріумфу, відповідно попередньому пункту про життя у дуалістичному світі. Таким чином, виникають конфлікти. У реальності вони зумовлюють збудженість та своєрідну естетичність. Наше прагнення до естетики можна також розглядати як гедоністичні потреби. Бажання і прагнення виконувати його у всіх його різноманітних формах є рушійною силою світу та розуму.

Гімн до найвищого духа Pramatma [R. V. 10, 129]

Як не було ще нічого: буття й небуття, ні етеру, ні неба, що покривало усе те, чого не було ще? Де було скрито таємне? У хвилях? В безодні? Смерті й безсмертя тоді не було; і ніщо не ділило темної ночі від ясного дня, і жило тоді тільки «Все» неподільне, а в ньому ніщо не жило. Отже, і все, що було. Його темрява крила, мов океан, безпросвітна. І «Все» було скрите глибоко, скрите в самому собі, і вродилось воно, і зростало під своїм власним теплом. Тож найперше бажання «Все» прийняло, бо бажання – духовного світла первісток. В думці міркуючи, мудрії Ріші почули той зв’язок, що то єднає буття з небуттям. Але де ж був той промінь, що то побачили Ріші? Чи був він вгорі, чи в безодні? Впало насіння, і сили зродились; внизу – народження, сила і воля – вгорі. Але хто теє знає? Хто ж нам повідав те, звідки взялися світи всі безкраї? Адже пізніше, ніж тії світи, всі боги народились. Хто ж може відати, звідки пішло все? Хіба тільки той сам, з кого повстали безкраї світи, – чи створив він, чи не творив їх, – він бачив усе з високості, він певне знає усе; а може, і він не відає?..
  Вирішення проблем:
1) Насправді енергетичну кризу легко усунути. Це може бути вирішено завдяки двом діям.  Перша з них зміна системи та її еліт. Капіталізм повинен піти, тому що рушійною силою капіталізму є жадібність і прибуток замість прогресу та інновацій.   Якщо ми змінимо  систему світу, де володіють корпорації, ми зможемо використовувати альтернативні джерела енергії, які вже є доступними. Їхня жадібність до грошей і влади стримує цивілізацію від переходу до цифрової епохи.
 Наступним питанням, яке необхідно вирішити, є зменшення кількості населення у країнах третього світу.  Таким країнам необхідно контролювати народжуваність з допомогою законодавства, тому, що вони не можуть прогодувати та забезпечити своє населення.  Ці проблеми є обтяжливими для всього світу  Це гальмує перехід людства до нового типу цивілізації, ми витрачаємо цінні ресурси на підтримку життєдіяльності величезної маси населення таких країн. Ці ресурси можна було б використати ефективніше на достойніші цілі. Арійський світ має скоротити свою допомогу країнам третього світу і турбуватися про стабілізацію нашого власного світу перш ніж допомагати іншим.
 2-3) Ці питання більш складні. Серед трансгуманістичного руху є такі люди, котрі вважають, що утопія може бути досягнена тільки через шлях звільнення людини від гедоністичного колообігу.  Вони називають себе аболіціоністами. Якщо людину вилучити з гедоністичного колообігу це зруйнує суть її існування. Замість того щоб переживати події такі люди воліли б краще переформатувати людський мозок та залишатися назавжди у стані блаженства. Щоб людина ніколи не хотіла створювати якість події та проблеми, йти на конфлікти і при цьому завжди відчувала себе щасливою. Подібний рівень існування дорівнюватиме способу життя наркоманів для котрих є важливим високий рівень дофаміну.  Якщо ви психічно здорова людина, ви будете насолоджуватися подоланням перепон, які Ви змогли пройти і будете отримувати від цього задоволення. Тільки люди примітивного рівня можуть бажати існування у світі без проблем.
 Правдою є те, що світ гедоністичного колообігу є основною причиною конфліктів та зла у світі і водночас добра. Таким чином ми зіштовхуємося з рішенням:
-позбавити цивілізацію гедоністичного клообігу та мати щасливе нелюдське суспільство;
-зберегти гедоністичний колообіг та зберегти природу людини і причину існування незайманою, але це й надалі буде провокувати конфлікти та війни.
 Невже це єдиний вибір? Невже немає іншої альтернативи? Насправді є, і, мабуть, єдина альтернатива. Перш ніж розкрити альтернативне рішення я хочу поговорити про арійський світогляд наших предків.
Наші арійські предки бачили світ навколо нас як своєрідну матрицю, ілюзію або моделювання та називали це майя. Всі свідомі істоти в цьому світі і всі реальності, є втілення і прояви універсального космічного розуму. Іншими словами, вся свідомість складається з однієї тканини, яка є універсальним розумом. Вселенський розум для того щоб розважати себе сам ввійшов у ілюзію.  Іншими словами, він проявив світ, що обумовлено його бажанням, і “помістив” себе у колообіг та створив собі виклики, для того, щоб це його розважало. Цей універсальний розум вивчає нашу дійсність і самого себе через нас. Ми є він під ілюзією. Наші предки вірили, що Бог входить у світ таким же чином як і ми у своїх снах сприймаємо реальність і досліджуємо свою свідомість через них. Ми досліджуємо себе в наших снах, проходячи через різні моделювання і сценаріїв і дивимось як ми реагуємо на них. Бог робить це багато в чому подібним чином, за винятком того, що це відбувається у набагато більшому масштабі. Наші предки називали цього Бога Сварог або Брахман.
 Цікава форма розваги вам не здається? Що може бути краще, щоб досліджувати ті безмежжя свого “Я”, ніж поставити себе через безкінечну різноманітність сценаріїв, щоб випробувати  свій повний потенціал?
 Для тих з Вас хто є геймерами: я вірю, що можна, через подібний сценарій, обмежити себе щоб бути пов’язаним з цим бажанням.
 “Ви грали в захоплюючу гру і були засмучені, тому що ви втрачали. Потім Ви дізналися про  чіт-коди і обійшли правила гри і межі, ви наче б то  стали віртуальним богом. Після того як ви грали протягом години або двох, ви розумієте, що гра вже не так інтригує і вражає, як було перед тим. Вам стає нудно, і ви або вимикаєте чіт-режим або йдете грати іншу гру. “
 Для того, щоб бути більш зануреним і мати яскравіший досвід та одкровення, необхідно зосередити свою увагу або свідомість. Як люди фокусують свою увагу? Вони створюють бар’єр для зовнішніх та внутрішніх подразників  – відволікальних факторів. Іншими словами, вони обмежують свою свідомість. В якості прикладу можна навести почуття викликані певним переживанням з відчуттям тепла від сфокусованого променя світла. Чим менше буде відволікальних факторів і чим більшу цілеспрямованість людина буде проявляти, тим кращим, тим потужнішим і яскравішим буде отримане знання та відчуття.  З іншого боку, для того щоб цей світ був потужніший, Воно повинно обмежити і звузити себе в меншу площу, жертвуючи раніше охоплювальним простором. Цей охоплювальний простір може бути аналогією для додаткової (або в разі Сварога це буде загально всеосяжний) інформації або подразника, який відволікає нас від повного сприйняття всіх деталей відчування. Це і є причиною, чому Сварог обмежив свою свідомість і відчуває світ відштовхуючись від нашого обмеженого сприйняття, для того, щоб отримати більш чуттєвий і яскравий досвід в своїх нескінченних світах через свою безмежну свідомість.
 Яке відношення має ця тема до утопії? Що робити, якщо цивілізація досягає стадії, на якій ми можемо створити віртуальну реальність схожу на нашу власну, завдяки потужним комп’ютерам?
 Це неминуче майбутнє. Але звичайно це не буде нав’язано людству як показано в Матриці. Приймаючи цей альтернативний шлях, ми зможемо втілювати наші фантазії через віртуальну реальність і зберегти наш колообіг. Тепер може виникнути питання: “Яким чином такий підхід стабілізує суспільство?” Величезна кількість молодих людей виростає на комп’ютерних іграх, вони захоплюють і відкривають новий світ та нові можливості. Наші комп’ютери ще не достатньо потужні для імітації віртуальної реальності, але у нас вже є люди, які віддають перевагу віртуальній реальності у світ Warcraft, аніж реальному світу.. World Of Warcraft мала до 13 мільйонів абонентів! Це навіть не беручи до уваги всіх тих які грають мільйонами у інші  ігри і MMO. Нове покоління дійсно підключений до відео-ігор і ми, ймовірно, не можемо уявити наш світ без них. Якщо у нас вже є дуже багато людей, які зацікавлені в віртуальних світах в відео іграх з  низькими графічними налаштуваннями, уявіть, як віртуальна реальність буде впливати на світ! Віртуальна реальність і відео ігри такі привабливі через їх здатність задовольняти наші фантазії без будь-якого наслідку в реальності і відсутності впливу на майбутнє нашого життя. Таким чином, ми можемо створити повністю реалізоване щасливе суспільство, яке не потребує використання реального світу для виконання своїх фантазії та бажаних відчуттів. Таким чином ми створимо Утопію.
 Я пропоную уявити один день у  віртуальному світі майбутнього, щоб краще зрозуміти цей світ. Я уявляю, що у майбутньому ми почнемо обмежувати свою свідомість(тимчасово) у віртуальній реальності, таким же чином і з тих же причин, з яких Сварог чинить з нами в цій реальності. Чи хотів би Творець грати в гру в грі? Чи може бути гра краща ніж Утопія, в якій Ви граєте за Бога?

 

Advertisements

Коментарі закрито